אדריכלות ועיצוב פנים

אדריכלות ועיצוב פנים עומדים למעשה בראש טבלת העשייה והקיום של בתים ומבנים שונים. התהליך ששני תחומים אלו שותפים לו גורם לשטח אדמה או לפעמים אפילו למבנה ישן יותר, להפוך למבנה עומד וקיים ובסופו של דבר גם מתפקד מכל הבחינות. בין אם מדובר על מקום עבודה או על בית מגורים.

התהליך כולל הקמת מבנה הכולל את הנחת היסודות, התשתיות השונות - צנרת, חשמל, מים ועוד, בניית המבנה כולו ועד תכנון ועיצוב של החללים הפנימיים בו. אין ספק שכשמסתכלים על כך מרחוק, אדריכלות ועיצוב פנים יכולים להראות כמו קסם בעת התרחשותו, כיצד משטח ריק ומבודד קם מבנה שהופך למקום מלא חיים שבו מתנהלת פעילות יום יומית שוטפת.

אדריכלות ועיצוב פנים כמקשה אחת

אם ננסה להפריד לרגע בין תחום האדריכלות לתחומי עיצוב הפנים, נבין מהר מאוד שלא מדובר ברעיון חכם. אם נבחר באדריכלות בתור נקודת הפתיחה שלנו, אז נוכל אמנם להשאר בסופו של תהליך עם מבנה פיזי קיים, אך החלל בתוכו יהיה ריק וחלול ונצטרך להתחיל לשבור את הראש כיצד מתחילים לארגן ולסדר.

מה גם שעיצוב הפנים כולל הרבה יותר מעיצוב במשמעות הפשוטה של המילה, אלא גם מדבר על התשתיות הפנימיות של הבית החל ממתגים ועד לפתחי ביוב ועוד. מסיבה זו בעיקר, אדריכלות ועיצוב פנים הפכו לחלקים בלתי נפרדים האחד מן השני ומהווים את האפשרות לפרוייקט שלם מתחילתו ועד סופו מבלי לעצור באמצע ולהתחיל לחשוב באיזו צורה עכשיו מצליחים להמשיך ולדחוף קדימה, בהתאם לציפיות ולצרכים שלנו או של הלקוח, כל מקרה לגופו.

כימיה טובה לתוצאות טובות

מכיוון שמרבית האדריכלים ומעצבי הפנים דבקים בעבודתם, יהיו מקרים שבהם יעלה הצורך לערב שני אנשי מקצוע או יותר. אדריכלות ועיצוב פנים הם דברים שהולכים יד ביד ובאינטגרציה כמעט אינטימית ולכן רצוי יהיה שהעבודה המשותפת בין האדריכל ומעצב הפנים, או בין חברת האדריכלות לחברת עיצוב הפנים תהיה בעלת אופי חיובי, קשר טוב וחזק והבנה הדדית, תוך הפריה הדדית, אם מתאפשר.

הקפדה על עקרונות אלה תביא אתכם לתוצאות הטובות ביותר גם בטווח הקרוב ובעיקר בטווח הרחוק. חשוב מאוד לשים לב לדברים אלו, בעיקר על מנת שכאשר תתחיל העבודה המשותפת, תוכלו להניח לדברים לקרות בצורה טבעית.
 

למידע נוסף אודות שרות מדידות לאדריכלות ועיצוב