מודד מוסמך

כל מודד מוסמך, בטרם הפך לכזה, עמד במבחני רישוי והכנה הכוללים מבחנים עיוניים לבחינת השליטה בחומר המדובר ומבחנים מעשיים לביצועי המדידה, על מנת לראות שהוא מסוגל להפעיל את הציוד כראוי ולבצע את מדידותיו בצורה טובה. מודד מוסמך הוא לא תפקיד שאפשר פשוט לקחת.

מדובר בתהליך ארוך הכולל למידה מורכבת של הנושא מכל הכיוונים ועד שליטה מוחלטת בתחומים הלעתים קשים ומסובכים מאוד הנכללים בתהליכים של מדידות שונות. המרכז למיפוי ישראל - מפ"י, מעמיד את הסטנדרטים הדרושים והתנאים ההכרחיים לצורך קבלת רישיון מודד מוסמך.

 על כל אדם המעוניין להיות מודד מוסמך, להיות אקדמאי בעל תואר ראשון לפחות ולחוות תקופת התמחות במקצוע המדידה. מדובר בתנאי חיוני והכרחי לצורך השגת הרישיון וגם לתרגול פרקטי מועיל ויעיל במיוחד, שרק ישפר את עבודתו של כל מודד מוסמך בעתיד.


מודד מוסמך

תפקיד המודד המוסמך

תפקידו של מודד מוסמך הוא, כפי ששמו יכול לרמז - למדוד. כאשר מודד מוסמך ניגש לעבודת מדידה הוא יודע שמוטלת עליו אחריות כבדה, מסמכים משפטיים וקריטיים נקבעים על פי מדידותיו ולכן הוא צריך לבצע אותן בצורה הטובה ביותר שיוכל על מנת להשיג את התוצאה הרצויה והראויה ביותר, בהתאם לכל עבודה.

מודד מוסמך יכול לסייע במדידת שטחים לחישובי ארנונה, הגשת תוכניות בנייה, חוות דעת משפטיות, בנייה מחודשת ושיפוצים או חלוקת מגרשים לפני בנייה. במהלך שנתיים ארוכות של התמחות, מודד מוסמך צריך להנפיק תוכניות בנייה על מנת להפגין את יכולותיו העצמאיות במדידות ובעבודה הכרוכה בתפקיד המדובר.

הרי להיות מודד מוסמך מבחינה רשמית זו לא בעיה, הבעיה האמיתית מתחילה כאשר המדידות צריכות להיות אמינות, מדוייקות ונכונות, והעבודה עצמה - עצמאית ואחראית, תוך כדי הגדלת ראש ופתרון בעיות עם יכולות חשיבה "מחוץ לקופסא"

מדידות לרוחק, לעומק, ולכל כיוון אחר

המכשיר של חברת פלקסי ג'ט מסייע למודדים לבצע את עבודתם. מדובר במכשיר שיודע למפות באופן עצמאי את המדידות אותן הוא מבצע (גם כן באופן עצמאי) ולתרגם אותן אל תוך תוכנת שרטוט המותקנת על המחשב אליו הוא מחובר.

המכשיר מבצע מדידה תוך כדי התחשבות במכשולים הקיימים בסביבה, מרחקים שונים, קירות פנימיים ועוד. השימוש במכשיר יכול לסייע לכל מודד מוסמך לבצע את עבודתו בקלות וביעילות ועל הדרך לחסוך גם זמן וכסף.

מידע נוסף אודות מדידות :

שרות למודדים
חתכים ממוחשבים