מודד

אם יצא לכם בעבר, בתור בעלי חברות מתחום הבניה או בתור אנשים פרטיים בפרוייקטים שונים, לעבוד עם מודד או עם חברת מדידה, אתם בוודאי מכירים את הסירבול הכרוך בביצוע המדידות בצורה המדוייקת ביותר. עבודתו של מודד היא לבצע מדידות של שטחים, מבנים וחללים שונים לצרכים משתנים.

ישנם מודדים אשר מבצעים את מדידותיהם עבור חישוב ארנונה במבנים, הטלת מסים בגובה מסויים בהתאם לשטח המדובר, פרצלציה, מדידות להשבחה, מדידות מדוייקות, לקראת שיפוץ או בנייה של מבנה חדש, לצורך קביעת תוכניות בניין, חוות דעת לדיונים משפטיים ועוד.

כיצד מתבצעת עבודתו של מודד

מודד נמצא בשטח המדידה המבוקש וקובע שם את מכשירי המדידה שלו. לרוב מדובר על סמני לייזר מדוייקים אשר נקלטים ומחשבים את המרחק המדוייק. השימוש בטכנולוגיית לייזר מאפשר לכל מודד להגיע לתוצאות הקרובות ביותר לנתונים האמיתיים ולבסס את המדידות שלו על כך ללא כל חשש.

מודד טוב ידע בדיוק את כל מגבלות השטח, בעיקר כאשר מדובר על מדידות פנים ויוכל לעשות זאת בקלות בעזרת הניסיון הרב שצבר במשך שנות עבודתו כמודד. עבודתו של המודד נושאת בחובה אחריות גדולה במיוחד, שכן המידע שמונפק מן המדידות שביצע מוכרח להיות מדוייק ולהרשם בצורה האחראית והנכונה ביותר, לכל צורך לשימוש עתידי או לקביעת עניינים חוקיים בהתאם לכך

פלקסי ג'ט הופכת את החיים לקלים יותר

באמצעות המכשיר האוטומטי של פלקסי ג'ט אשר יודע למדוד ולמפות חדרים ואיזורים שלמים ללא מגע יד אדם, ולהמיר אותם לתוך המחשב באמצעות תוכנת שרטוט מתקדמת, יכול כל מודד לדעת שעבודתו מתבצעת על הצד הטוב ביותר. המכשיר מונח באזור מסויים בחלל ויודע לקבוע בדיוק היכן הוא ולמדוד את כל הסביבה בדרכו.

המכשיר נע לכיוונים שונים ומאחסן את המידע שהוא אוסף בתהליך המדידה, כך שבסופו של דבר יוכל לתרגם אותו אל תוכנת השרטוט. מודד שיעבוד עם התוכנה יגלה פתאום איזו כמות של זמן הוא מצליח לחסוך בעזרתה ובעזרת המכשיר ומכיוון שזמן שווה כסף, הוא גם חוסך לעצמו המון כסף ומאפשר לעצמו להשיג כמויות גדולות יותר של עבודה, ולהרוויח הרבה יותר.

פלקסי ג'ט בהחלט עוזרת למודדים ובעלי מקצוע מתחום הבנייה והאדריכלות לקחת את התחום צעד אחד ענק קדימה