פריסת מערכות בו זמנית בפרויקטים וסופרפוזיציה

שלב מתקדם בעבודתנו נוצר עת נתבקשנו לבצע מדידות מורכבות במבנים מסחריים תת קרקעיים כמו כאן בבית מלון בירושלים שבו יש צורך בזיהוי ובמיקום אבסולוטי של תומכות, קורות, עמודי בטון והרבה חללים שונים פרוסים במפלסים שונים כולם תת קרקעי. ידוע שהתחושה בתת קרקעי היא של אובדן כיוון  מוחלט, אין שום נקודת אחיזה או ייחוס זהו מרחב כלוא מורכב ולעיתים רבות מוחשך. אין פלא שגם אנשי מדידות ממדרגה ראשונה לא הצליחו במשך חודשים רבים להתגבר על החסמים האלו ולבצע מדידה מושלמת. - פלקסיג'ט עשתה זאת באופן מושלם בשבוע ימים בלבד !!!.

במתחם המלון במפלסים מתחת לפני הקרקע נפרסו מספר מערכות, כולן החלו לפעול על קובץ ראשוני הוא קובץ האם, בקובץ זה סומנו מספר רב של נקודות ייחוס לצורך תנועת המערכת. כל מערכת אוספת בגזרתה את המידע הנדרש ובסוף היום או הלילה הוא משוגר למערך העילי של קובץ האם ומרגע זה מהווה תוסף למידע שבו.

ובנוסף קיים הצורך להחפיף בחפיפה מלאה בין המפלסים. פעולה זאת נעשית ע"י נקודות לייזר מסומנות במרחב, בפועל הן חופפות במדויק כאשר מניחים את המפלסים זה על גבי זה.

  ניקח כעת את המפה המצבית שיש להלביש לתוכה את קומפלקס המבנה במדידה האדריכלית.

 

וכעת עפ"י 2 נקודות במרחב תואמות תוכנס המפה האדריכלית לתוך המפה המצבית (נקודה שלישית נבנית ע"יי הג'ירו של המערכת כצלחת במרחב) מה שמייתר את השלישית.

 

כעת, לאחר מיקום מפלס כניסה במפה האדריכלית למפה המצבית בדיוק מושלם מתקבלת התכסית בהתאמה מלאה. כעת נחזור למפלסים השונים במפה האדריכלית ונמקם אותם שוב עפ"י גירו' ושני נקודות תואמות במרחב.

הנה פריסה של הקומות זה לצד זה לנוחיות האדריכל. 

וכעת הסופרפוזיציה המושלמת!!. שיטתנו הוכחה במאות עבודות כשיטה שמביאה דייקנות שיא בענף. שיטה שבה אנו מפעילים בו זמנית מספר מערכות במספר מפלסים כדי לאפשר לתוכנה שלנו למזג את כל המידע לקובץ אוטוקאד אחד ול פי דרישה "להלבישו" בדייקנות שיא לתוך מפה מצבית. הנה כך נראית המפה לאחר הסופר פוזיציה. השירות לאדריכל במלוא הכוח והההדר. המפה מבוצעת על ידנו לצרכי תכנון מדוייקים ואימות בלבד. זהו שירות high end לאדריכלים.

תודה שהייתם אתנו.