רישיון עסק

 רישיון עסק הוא עניין מורכב ולא תמיד נעים, שכמעט כל בעל עסק פיזי, בין אם מדובר בחנות, בריכת שחיה, בית מלון או כל מבנה אחר, בעיקר כאלה שעוסקים בחומרים מסויימים או נותנים שירות לקהל הרחב, מוכרח להתעסק איתו. עד לקבלת רישיון עסק, עוברים סדרה של העברת פרטים ומילוי ספחים וטפסים שונים הדרושים לצורך תהליך זה.

תהליך הגשת הבקשה לרישיון העסק כולל בתוכו בקשה לפתיחת עסק, בקשת אישור לפתיחת העסק ולאחר בחינת הבקשה על ידי כל הגורמים המתאימים, החלטה על אישורו או על תנאים נוספים שמוכרחים להתקיים בטרם מתקבל רישיון עסק, במידה ונמצאו חריגות או בעיות, מצב זה נקרא 'אישור בתנאים מוקדמים'. ישנם גם מקרים בהם לא מתקבל אישור לרישיון עסק.

עם אילו גופים נצטרך לעבוד לצורך קבלת רישיון עסק?

הגופים לצורך קבלת רישיון עסק שאיתם יש לתקשר ובתנאים שלהם יש לעמוד הם שונים ומגוונים וכל אחד מציב את דרישותיו בתחומו על פי מה שהוא יודע שמוכרח להתקיים. העיריה אחראית על אזור העסק ומיקומו, כיבוי האש והמשטרה אחראים לדאוג שבמקום לא תשקף כל סכנה ניתנת למניעה לציבור הלקוחות, משרד הבריאות הנוגע בעיקר למקרים כמו בריכות שחיה, מסעדות וכו', ועוד גופים שונים.

נכון, זה נשמע מאיים ומוגזם אך על מנת לפתוח עסק בישראל צריכים לעמוד בתנאים מסויימים ובדיוק משום כך, משתלם לפתוח עסק. אנשים רבים כבר עברו את התהליך הזה וקיבלו רישיון עסק ואין סיבה להמנע מכך רק בשל כמות העיסוק המקדים.

הגשת תוכנית בניה מסודרות

לצורך קבלת רישיון עסק יש להגיש תוכניות בניה של מקום העסק ולקבל את האישורים המתאימים. על מנת למדוד בצורה הטובה ביותר את המרחקים, הגבהים והעומקים של כל חלל, ניתן להשתמש בשירותים של פלקסי ג'ט - לצפייה במיומנות והוכחת יכולת במדידות, אשר תחום התמחותה היא הפיכת מדידות למדוייקות יותר וחסכוניות יותר - גם בזמן וגם בכסף.