שיפוץ בתים

 

שיפוץ בתים יכול להיות פשוט או מורכב

שיפוץ בתים מורכב המשלב מדידות פנים עם שירותי פלקסיג'ט יכול להיות פשוט הרבה יותר ממה שנדמה לכם, נסו זאת.
שיפוץ בתים היא הגדרה כללית, אפילו כללית מאוד. אם נסתכל לרגע על הכלל בכל הנוגע לתהליכי שיפוץ בתים, נבין כי הנושא מורכב מהרבה מאוד תתי נושאים וקטגוריות. הדבר הראשון שצריך לעשות לפני תהליך של שיפוץ הוא להעמיד לפנינו את רצוננו ולהחליט איזה תהליך שיפוץ אנו מעוניינים לעשות.

 ראשית עלינו לשאול את השאלות:

  •  האם השיפוץ יהיה קטן או גדול?

  • האם מדובר על אזור אחד בבית, או על שיפוץ כולל שיגע בחלקים שונים ממנו?

  • האם השיפוץ כולל נגיעה בתשתיות?

  • הגדלת הבית מעבר לגודלו, הוספה של חלון, פתיחת דלת, שבירת קיר או סגירת מרפסת?

 כל אלה ועוד מוגבלים להגדרת שיפוץ בתים, בתוך הגדרות משלהם. אך מה כאשר ניגע בשיפוץ של מבנים אחרים. בין אם לצורך שימור, שיחזור, הקמה מחודשת או רק צביעת קיר, שלעתים נחשבת שיפוץ בפני עצמה. בשלב זה נאמין כי הרעיון שמגדיר שיפוץ בתים כתהליך הבנוי מהרבה מאוד קטגוריות הועבר, וניתן להמשיך הלאה.

שיפוץ קלאסי

ההחלטה על אופי השיפוץ מבחינת האיזור בבית עצמו שאותו נרצה לשפץ למשל את חדר המטבחים, צריכה לבוא מבעלי הנכס או מהאדם הממונה עליו בזמן ההחלטה. לאחר ההחלטה את מה נרצה לשפץ, נצטרך לפנות לחברת שיפוצים וכאן מדובר בכאב ראש נוסף. ישנן כל כך הרבה חברות שיפוצים בשוק המציעות שיפוץ בתים כפי שמעולם לא ראינו, במחירים משתנים, עם טכנולוגיות שונות ועבודות מתוחכמות ומתחכמות.

חשוב להיות ערניים במיוחד לשינויים בשוק ועד כמה שניתן לקבל המלצות מחברים ומכרים, על חברות שיפוץ בתים אמינות ואיכותיות. בסופו של דבר, השיפוץ יתבצע כך או כך. מעטות חברות השיפוץ שלא יצליחו לשפץ בית, אך התהליך חשוב לא פחות מהתוצאה וכאן נמצא הסיבוך הגדול יותר.

בחירת מועד השיפוץ

בחירת הזמן שבו יתבצע השיפוץ יכול להיות קריטי עבור רבים. שיפוץ בתים הוא תהליך שלעתים לא יאפשר שהייה נורמאלית בבית. מדובר בחשיפה לאבק ולחומרי בניה לא בריאים שעלולים להחמיר בעיות נשימה או לגרום לכאלה אצל ילדים. בנוסף, בחירת מועד השיפוץ חשובה גם מבחינת חגים, אירוח, שימושים שונים בבית ועוד.

לכן מומלץ להניע תהליך של שיפוץ בתים רק כאשר ישנה אלטרנטיבה לשהייה בבית. כך תשמרו על הבריאות ולאחר תקופת השיפוץ תרגישו שהגעתם לבית חדש, אין תחושה טובה מזו.

שיפוץ בתים מצד המשפצים

אם מדובר על שיפוץ בתים גדול - כזה שהופך את הבית על גגו, הרי שמודד מוסמך ידרש בשלב זה או אחר (עדיף בשלב זה). מודד מוסמך נועד לעזור בהכנת תוכניות השיפוץ, על ידי מיפוי ושרטוט של חלל הבית, על גודלו, גובהו ומפלסיו. בצורה הידנית, מדידות פנים לצורך שיפוץ בתים עלולות לקחת מספר שבועות הכוללים מדידות חוזרות ולא מדויקות.

אך על ידי שימוש במערכת של פלקסיג'ט, המערכת סורקת בעצמה את האזור בו היא נמצאת וממקמת את עצמה על מפת השרטוט של החלל. התוכנה המתקדמת חוסכת זמן רב וכבר בתוך מספר שעות יכולה להנפיק תוכניות מבנה לצורך שיפוץ בתים, אפילו שיפוץ מורכב במיוחד.

 

שיפוץ בתים הוא תהליך לא פשוט, אך יכול להיות קל ומהיר הרבה יותר, תוך שימוש חכם ונכון בכלי עזר. שיפוץ הוא תהליך מבורך עבור רבים, אך גם כרוך בכאב ראש ובכאב כיס ולכן מומלץ לבצע אותו כאשר אינכם נמצאים בבית מסיבה זו או אחרת. בסופו של דבר התהליך נגמר והתוצאה שווה את כל המאמץ.

 

הקליקו למידע אודות איקאה מדפים למחסן