תכנון אדריכלי


כאשר מבצעים תכנון אדריכלי של מבנה כלשהו, בין אם מדובר בבניין רב קומות או בבית פרטי קטנטן, יש צורך לגעת ברזולוציות הכי נמוכות, על מנת ליצור מבנה HD יוקרתי. התיאום הנדרש לצורך תכנון אדריכלי יכול להתיש כל רץ מרתון בקלות ובלי להרגיש בכלל. חתימות, אישורים, תיאומים וניירות, גוזלות את חלקן בשפיות הנפשית של האדריכל. אך גם הוא מבין שזה חלק מהעבודה ועל מנת להוציא לפועל את אומנותו, עם זה הוא צריך להתמודד בתהליך.
 

תכנון אדריכלי - מהקשה אל הקשה עוד יותר


כל תכנון אדריכלי, צריך להתחיל מהתשתיות והיסודות. כולם יודעים, בכל תחום בחיים ובכל דבר שאליו דבר אחר נוגע, הבסיס הוא היסוד. כאשר אין יסוד, אין מה לבנות עליו וניתן לוותר מראש על הכל. תכנון אדריכלי קובע את תצורת המבנה, הפונקציונאליות בו, הנגישות והנוחות, כמו גם יישום המטרות שלשמן הוא נבנה בצורה הטובה והנוחה ביותר. תכנון אדריכלי צריך להתבצע במחשבה לזמן ארוך. הגבלה על ידי קו מנחה מסויים שנכון להיום ולא יהיה נכון למחר, הוא טעות.

מכיוון שבניגוד לאוטו או בגד, לא ניתן יהיה להחליף את הבית בכזו קלות ותהליך של שיפוץ ושינוי הוא מורכב עבור רבים. עיצוב וסגנון מקורי של מבנה, יכולה לשמור עליו רלוונטי ומושך בכל זמן ולגשר על תקופות שונות, מבלי ש"יפוג תוקפו" של המבנה, בשל אופנה חולפת.
 

פונקציונליות מעשית


הדבר החשוב ביותר בתהליך של תכנון אדריכלי, הוא לבצע אותו תוך התחשבות מקסימלית בפרקטיות ונוחות עבור המתעתדים להתגורר או להשתמש במבנה. ככל שהמבנה יהיה יותר פרקטי, כך האטרקטיביות שלו תגבר, אפילו אם כלפי חוץ הוא פחות מרשים. במרבית המקרים ניתן לשלב בנייה חיצונית מסויימת עם בנייה פנימית שונה שלא בהכרח תשפיע על מראהו החיצוני.
 

אדריכלות להמונים


מכיוון שישנם אנשים רבים שמעוניינים בבניית תוספות, נכסים, דירות ומבנים שונים, ישנם הרבה אדריכלים המציעים שירותי תכנון אדריכלי. הדבר החשוב ביותר הוא לבצע תיאום ציפיות ולפרוש את משנתכם בנוגע למבנה בפני האדריכל האמון על ביצוע התכנון. חשוב להתייעץ עם האדריכל לגבי שינויים שאתם מעוניינים לבצע ולדמות בעיני רוחכם כיצד הבית שלכם יראה, איזה חדר ישמש למה וכיצד ניתן לשלב בין כל החדרים בבית בצורה שתתאים לדרך חייכם ותקל עליהם מאוד.

למשל - חדר כביסה בסמוך לחדר המקלחת. או יציאה נוספת אחורית לבית, שתאפשר להגיע לאיזור אחר בחצר מבלי להקיף את כולו מהדלת הראשית. כל אלה ואחרים, קטנים וחסרי משמעות ככל שיראו, יכולים להפוך את חוויית המגורים לנוחה ומהנה הרבה יותר מאשר בלעדיהם. לכן החליטו מה אתם רוצים ובדקו כיצד ניתן לעשות זאת, אל תשאירו את כל העבודה לידי האדריכל בלבד.